Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Pogrzeb abp. Życińskiego: Apel kuratora wywołał burzę

Utworzony przez lublin kiedys, 17 lutego 2011 r. o 14:55 Powrót do artykułu
Jakim prawem? By młodzi nauczyli się oddawać cześć wybitnym ludziom, i nie mam tu na myśli biskupstwa, ale jego dorobek naukowy, kontakty na całym świecie. Jedyny Polak, który zasiadał w radzie Templetona (nagrody Templetona w kwocie dużo wyższej niż Nobel przyznaje brytyjska Królowa, bynajmniej nie katoliczka) a to mówi samo za siebie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No i dobrze się stało, kto będzie chciał - pójdzie do katedry, a inny do domu. Nie ma zależności służbowej, jak niektórzy piszą, między kuratorem a nauczycielem, a tym bardziej uczniem... Jak na pogrzeb za dużo jadu na tym forum
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
za komuny to nasze całe LO chodziło na pogrzeby świeckie i to obowiązkowo .czyli wraca nowe
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
internauta napisał:
Jakim prawem? By młodzi nauczyli się oddawać cześć wybitnym ludziom, i nie mam tu na myśli biskupstwa, ale jego dorobek naukowy, kontakty na całym świecie. Jedyny Polak, który zasiadał w radzie Templetona (nagrody Templetona w kwocie dużo wyższej niż Nobel przyznaje brytyjska Królowa, bynajmniej nie katoliczka) a to mówi samo za siebie.
Zapomniałeś dodać że jest to nagroda masonów dla innych masonów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie dajcie sobie na wstrzymanie - to tylko pogrzeb ..., każdy swój rozum ma i kurator i dyrektor szkoły, rodzic, a na tym forum nie którzy ci agle w PRL-u.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na tym forum, to PRL ciągle żywy, wszyscy wszystko pamiętają tylko nie widzą różnicy, między apelami z tamtych czasów a apelem w wolnym kraju. Skończcie z tą propagadną wpisów PiS-u.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Śp. abp. Życiński był zarejestrowanym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa pod kryptonimem "Filozof", który doskonale czuł skąd wieje wiatr historii. To właśnie abp Życiński był gościem "Przystanku Woodstock", gdzie tresował młodzież co też ma ona myśleć, jakie mieć autorytety i jakie wyznawać wartości. Abp. Życiński w Kościele Katolickim reprezentował tzw. skrzydło Ojców Konfidencjonałów co to oczywiście zostali współpracownikami SB "bez swojej wiedzy i zgody". Jeśli jednak podpisali zgodę to tylko dlatego, że "musieli", a jeśli jednak "musieli" to tylko tak na niby, bo oczywiście cały czas wprowadzali oficerów prowadzących w błąd. Kto naiwny niech wierzy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aga napisał:
Ludzie dajcie sobie na wstrzymanie - to tylko pogrzeb ..., każdy swój rozum ma i kurator i dyrektor szkoły, rodzic, a na tym forum nie którzy ci agle w PRL-u.
- rozumiem, że Ty nie i dlatego też słowo napisałaś.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego mam isc na pogrzeb przecież nic dla mnie dobrego nie zrobił a raczej przeciwnie kiedy prosiłem o pomoc zignorowal mnie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wyznawca napisał:
Dlaczego mam isc na pogrzeb przecież nic dla mnie dobrego nie zrobił a raczej przeciwnie kiedy prosiłem o pomoc zignorowal mnie
To nie idź-przecież przymusu nie ma. Chyba,że...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziwne to powszechne oburzenie - niektórzy ludzie chyba nie umieją czytać. Kurator prosił o umożliwienie osobom (nauczycielom i uczniom) uczestnictwa w pogrzebie a nie nakazał!!! Zachęcał a nie zmuszał. Prosił też o zorganizowanie pocztów sztandarowych reprezentującyh poszczególne szkoły, myślę, że do tego celu znajdzie sie parę osób chętnych. Widzę, że nadal trwa nagonka na Kościół. Nieprzychylni ludzie wywołują skandale wyssane z palca.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"...umożliwienie nauczycielom i pracownikom wzięcia udziału w zaplanowanych uroczystościach". Widać na forach internetowych czytanie ze zrozumieniem jest nie lada problemem. Nie będę się poniżać i interpretować apelu kuratora. Żal tej dzisiejszej młodzieży, że jest tak płytko myśląca.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Waldi napisał:
Trzeba być idiotą i kretynem żeby nie odróżnić apelu od polecenia służbowego i przymusu od zachęty. Prawda jest też taka, że o abpie Życińskim będą mówiły podręczniki historii, filozofii i teologi a o was ew. kroniki kryminalne i izb wytrzeźwień. Abp Życiński to wielka postać, był wybitnym naukowcem i wielkim autorytetem moralnym. Warto, aby jego krokami ku doskonałości szli młodzi Polacy. Wielki szacun dla p. kuratora, który zdając sobie sprawę z nagonki, jaka go czeka, odważył się wydać ten apel. P. Kuratorze, w przeciwieństwie, do tych szczekających piesków nie jest pan tchórzem.
Bardzo zasłużony "FILOZOF"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
anty-feel napisał:
"...umożliwienie nauczycielom i pracownikom wzięcia udziału w zaplanowanych uroczystościach". Widać na forach internetowych czytanie ze zrozumieniem jest nie lada problemem. Nie będę się poniżać i interpretować apelu kuratora. Żal tej dzisiejszej młodzieży, że jest tak płytko myśląca.
Media zawsze były przeciw kościołowi. Można to było zobaczyć dzisiaj na nieszporach jak te hieny prawie weszły z aparatami i kamerami w trumnę Abp. Dziennikarzyna chyba nie zrozumiał słów kuratora, ale czego wymagać...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Michał napisał:
Bardzo zasłużony "FILOZOF"
Ciekawe kim był twój dziadek...tylko tyle.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nikt nikogo do niczego nie zmusza,rany co za dziennikarstwo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ejmen napisał:
Ciekawe kim był twój dziadek...tylko tyle.
Patriotą, tylko tyle
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"apel kuratora wywołał burzę" chyba w redakcji, bo inni po prostu myślą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pogonić takiego szmaciarza włazidupca.Nawet pod sutannę potrafi taki dla kariery wejść sutannowym.Szkoły i urzędy są świeckie i takie powinny być w rzeczywistościi.A kto chce uczestniczyć w wydarzeniach religijnych,to należy w miarę możliwości umożliwić.A takich moherowych łachmytów na urzędzie nie potrzeba.Toto nawet nie nadaje się na woźngo do szkoły specjalnej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy nikt nie widzi niestosowności w obwożeniu trumny z nieboszczykiem po prawie wszystkich miejscach jego pracy ? Ludzie litości . Przecież to człowiek był a nie jakieś dziwadło
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...